JOHN JON-AND: Olof Thunström

859938

JOHN JON-AND (1889-1941): Olof Thunström, kol på papper, signerad och daterad i blyerts Jon-And 9.11-39 Olof Thunström, bildmått 33x23 cm.

PROVENIENS: Familjen Jon-And Cleve

John Jon-And - Karikatyrens okrönte svenske mästare

Konst, Teckningar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

JOHN JON-AND: Olof Thunström

Budhistorik (1 bud)

7077387
2021-04-18 14:01:42

2021-04-18 kl 16:42
Slutpris SEK:
32 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.