JOHN JON-AND: Mittbena

859928

JOHN JON-AND (Sverige, 1889-1941): Mittbena, kol på papper, signerad i blyerts Jon-And, bildmått 28x21 cm.

PROVENIENS: Familjen Jon-And Cleve

John Jon-And - Karikatyrens okrönte svenske mästare

pappersmått

Konst, Teckningar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

JOHN JON-AND: Mittbena

Budhistorik (4 bud)

7079788
450
7075904
7070250
7056286

Slutpris SEK:
450
47 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.