JOHN JON-AND: Med pipa 1921

859923

JOHN JON-AND (Sverige, 1889-1941): Med pipa 1921, kol på papper, signerad i blyerts Jon-And, bildmått 24,5x17 cm.

PROVENIENS: Familjen Jon-And Cleve

John Jon-And - Karikatyrens okrönte svenske mästare

Konst, Teckningar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

JOHN JON-AND: Med pipa 1921

Budhistorik (2 bud)

7075414
7057092

Slutpris SEK:
37 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.