JOHN JON-AND: Louis

859919

JOHN JON-AND (Sverige, 1889-1941): Louis, kol på papper, signerad i blyerts Jon-And, bildmått 33x21 cm.

PROVENIENS: Familjen Jon-And Cleve

John Jon-And - Karikatyrens okrönte svenske mästare

pappersveck

Konst, Teckningar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

JOHN JON-AND: Louis

Budhistorik (6 bud)
7072855
500
7071663
450
7072852
450
7071663
7072851

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.