JOHN JON-AND: G. Lindberg

859903

JOHN JON-AND (Sverige, 1889-1941): G. Lindberg, kolteckning på papper, signerad och daterad i blyerts Jon-And 8/3 -35, bildstorlek ca 45x28 cm.

PROVENIENS: Familjen Jon-And Cleve

John Jon-And - Karikatyrens okrönte svenske mästare

pappersmått

Konst, Teckningar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

JOHN JON-AND: G. Lindberg

Budhistorik (3 bud)

7080574
450
7077334
7077334

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.