JOHN JON-AND: Med cigarett

859902

JOHN JON-AND (Sverige, 1889-1941): Med cigarett, kolteckning på papper, signerad i blyerts Jon-And, bildstorlek ca 39x29 cm.

PROVENIENS: Familjen Jon-And Cleve

John Jon-And - Karikatyrens okrönte svenske mästare

pappersveck

Konst, Teckningar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

JOHN JON-AND: Med cigarett

Budhistorik (13 bud)
7079585
850
7080739
7079585
750
7080723
700
7079585
650

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.