Barskåp Eugen Höglund

884393

BARSKÅP, Eugen Höglund, omkring 1900-talets mitt, beskuren figural dekor, svarvade ben, insidan med glas på baksidan samt ena sidan, 3 hyllplan i glas, med belysning, mässingsbeslag, märkt Eugen Höglund Bildhuggeriverkstad Vetlanda, höjd ca 136, 89x42 cm

Smärre slitage, ej funktionstestad

Ändringar/tillägg
nyckel finns

Möbler, Hyllor

Rum 12

Barskåp Eugen Höglund

Budhistorik (2 bud)

6872634
6869789

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.