Konsolbord empire 1800-talets första hälft

884363

KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft, förgyllt och bronserat, marmorskiva, underrede i form av en lyra, svartmålad fotplatta, höjd ca 79, 41x97 cm

Smärre slitage, senare bronsering, lagningar

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 3

Budhistorik (30 bud)
6886522
7 600
6886647
7 400
6886522
7 200
6886640
7 000
6886522
6 800

Slutpris SEK:
7 600
728 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.