Jacob Ängman "Rosenholm" bestick

884280

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 60 dlr, silver, ca 1900-talets andra hälft, GAB, bestående av: 12 kaffeskedar, 12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 dessertknivar, 12 dessertgafflar, total vikt (exkl knivar) ca 1348 g

Slitage

Silver

Jacob Ängman

Budhistorik (11 bud)
6882610
8 200
6859444
8 000
6882609
7 800
6859444
7 600
6865251
7 400

Slutpris SEK:
8 200
786 EUR, 923 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.