Kinesiskt potta i mingstil

884254

POTTA, porslin, Kina 1900-tal, mingstil, dekor i underglayrblått. Längd 22 cm, höjd 15 cm, längd 21 cm.

Slitage. Hårspricka, krackelyrer.

Orientaliskt, Porslin

Kinesiskt potta i mingstil

Budhistorik (2 bud)

6886538
6860978

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.