Studio Job för Moooi

882813

STUDIO JOB, modell "Paper Chandelier" taklampa i form av ljuskrona för Moooi, formgiven 2005, 6 ljuskällor med skärmar, etikettmärkt moooi design: Studio Job, mått: ca höjd 105 cm, diameter 93 cm.

Denna modell tillhör Paper Collection från Moooi. Här ingår även flera olika lampor och möbler tillverkade i papper, kartong, papier-mâché och trä, vilket för tankarna till barndomen.

Bruks och åldersrelaterat slitage, fläckar, repor

Belysning, Taklampor, Design

Rum 15

Studio Job för Moooi

Budhistorik (10 bud)
6891154
4 200
6891097
6891095
6891093
1 600
6890809

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.