Gertrud Lönegren Blanche 24 dlr

882647

GERTRUD LÖNEGREN, teservis, 24 delar, "Blanche", Rörstrand, stengods, vit glasyr, märkt "Blanche" Rörstrand Lönegren, bestående av 10 tekoppar med fat, 10 assietter, 1 uppläggningsfat, 1 tekanna, 1 sockerskål med lock, 1 gräddkanna

Bruksslitage, repor

Keramik/Porslin

Monter 5

Budhistorik (8 bud)
6891149
1 300
6889504
6891148
6889504
6875986
850

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.