Servis Golden Sun Bing & Gröndahl

882425

BING & GRÖNDAHL, ca 15 dlr, "Golden Sun", kaffe/teservis, Bing & Gröndahl, benvitt porslin med gulddekor, bestående av: 6 tekoppar nr 486, 9 kaffekoppar nr 485, 4 fat nr 486, 11 fat nr 485, 2 fat nr 487

Bruksslitage, tredjesortering, fjärdesortering förekommer, mikronagg kan förekomma

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 4

Budhistorik (13 bud)
6896165
2 800
6893484
2 600
6896163
2 600
6893484
2 400
6893757

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.