Tennfat 1700-tal Karlskrona

880796

FAT, tenn, stämplat Fredrik Ahlman (mästare i Karlskrona 1766-1789) Karlskrona 1775, diameter 35 cm

lagningar, patina, hål

Metall

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Tennfat 1700-tal Karlskrona

Budhistorik (20 bud)
6886267
2 800
6885104
2 600
6880004
2 400
6885103
6880004

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.