Assietter, 18 st, ca. 1890

880376

ROYAL COPENHAGEN, 18 assietter, ca. 1890, porslin, helblond, polykrom dekor av violer samt förgyllning, diam ca 19,5 cm, 1. sort.

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage, ytsmuts

Keramik/Porslin, Tema

Drottninggatan 36, Malmö

Assietter, 18 st, ca. 1890

Budhistorik (21 bud)
6886624
6886593
3 800
6886583
3 600
6886577
3 400
6886574
3 200

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.