Gustavsberg Empire matservis

881173

GUSTAVSBERG, "Empire", matservis, 120 dlr, porslin, röd samt förgylld dekor, bestående av: 19 matallrikar, 36 djupa, 14 bordstallrikar, 23 assietter i varierande storlekar, 5 uppläggningsfat, 8 uppläggningsskålar, 13 kaffekoppar med fat, 2 såsskålar, skål

Beläggningar, slitage, nagg och sprickor kan förekomma

Keramik/Porslin

Gustavsberg Empire matservis

Budhistorik (7 bud)
6850905
1 800
6849417
1 700
6849160
1 600
6849160
6845096
750

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.