Mackintosh Hill House 1 Chair

879805

CHARLES RENNIE MACKINTOSH, "Hill House 1 Chair", stol, Italien, 1980-tal, Cassina, svartlackerad, sitthöjd 45, höjd 140 cm

Smärre slitage

Möbler, Stolar

Rum 3

Mackintosh Hill House 1 Chair

Budhistorik (24 bud)
6851653
7 600
6851157
7 400
6851646
7 400
6851157
6 800
6849840
6 600

Slutpris SEK:
7 600
728 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.