Penselvaser Kina

879664

PENSELVASER, 2 st., porslin, Kina, 1900-talets början, cylinderformade, polykrom dekor, kalligrafi, botten med märke, höjd ca 29 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 8

Penselvaser Kina

Budhistorik (11 bud)
6851061
1 400
6851060
1 300
6851058
6851057
6851053

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.