Barometer omkring 1800

879230

BAROMETER, omkring år 1800, georgiansk, London, fodral fanerat i mahogny, intarsia i form av blommor och snäckor, längd ca 97 cm

Slitage, kvicksilver på baksida saknas

Nautica/Technica

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Barometer omkring 1800

Budhistorik (1 bud)

6839131
2021-02-20 16:23:56

2021-02-23 kl 11:34
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.