Berndt Friberg vaser samt skål

879150

BERNDT FRIBERG, 3 dlr, vaser samt skål, för Gustavsberg, stengods med aniaraglasyr, signerade Friberg,, en vas daterd 1977, samt en vas med årsbokstav M, höjd ca 14-4 cm

Mikronagg vid mynningen på högsta vasen

Keramik/Porslin

Monter 9

Budhistorik (25 bud)
6845701
5 400
6846817
5 200
6845701
5 000
6841182
4 800
6841182
4 600

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.