Bertil Vallien, "Voyage", skulptur, Kosta 1989

878919

BERTIL VALLIEN (född 1938), skulptur, Kosta, sandgjuten i form av en båt, polykrom dekor av inneslutena figurer, metallställning, signerad KOSTA BODA 305870429, B. Vallien, längd ca 50 cm

Ingår i temaauktion Konstglas

vissa mindre repor vid toppytan

Glas, Konstglas, Tema, Selected

Bertil Vallien,

Budhistorik (3 bud)

6859612
28 000
6836912
25 000
6836891

Slutpris SEK:
28 000
2 682 EUR, 3 150 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.