Piedestal med ytterfoder, Rörstrand 1910-tal

874477

PIEDESTAL MED YTTERFODER, Rörstrand 1910-tal, flintgods, reliefdekor av blad och växter i ljusblått och guld mot krämfärgad fond, ytterfodret stämplat Rörstrand, piedestalens höjd 81 cm, ytterfodrets höjd 32 och diameter 37 cm

Krackelyrer, ytterfodret med hårspricka, piedestalen med smärre bränningsspricka och några fläckar

Keramik/Porslin, Möbler, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (6 bud)
6858333
5 000
6854433
6853462
6852554
6852117
500

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.