Bror Hjorth skulptur i brons

865097

BROR HJORTH (1894 -1968): Skulptur i form av sittande man, patinerad brons, signerad Bror Hjorth 1962, numrerad 2/6, gjutarstämpel Erik Pettersson fud, höjd 44 cm

Konst, Skulpturer, Selected

Kundcenter

Bror Hjorth skulptur i brons

Budhistorik (50 bud)
6712759
48 000
6712751
46 000
6712742
44 000
6712737
42 000
6712736
40 000

Slutpris SEK:
48 000
4 598 EUR, 5 400 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.