Lockurnor Sang de Boeuf

864695

LOCKURNOR, 2 st., snarlika, Kina, 1900-tal, ovoid form, oxblodsglasyr, höjd ca 30-32 cm, träsocklar medföljer (en med skada)

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Lockurnor Sang de Boeuf

Budhistorik (39 bud)
6713216
20 000
6710108
19 500
6713215
19 500
6710108
19 000
6713214
18 500

Slutpris SEK:
20 000
1 916 EUR, 2 250 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.