Drakvalp av Wilhelm Kåge

864362

WILHELM KÅGE (1889-1960): drakvalp, Argenta, Gustavsberg, 1940/50-tal, stengods, blå glasyr, stämpelsignerad GUSTAVSBERG KÅGE, höjd ca 11, 25x17 cm

Keramik/Porslin, Figuriner, Selected

Monter 28

Drakvalp av Wilhelm Kåge

Budhistorik (37 bud)
6697707
27 000
6697716
26 000
6697707
25 000
6697714
24 000
6697707
23 000

Slutpris SEK:
27 000
2 587 EUR, 3 038 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.