Matgrupp Sven Engström & Gunnar Myrstrand

864062

MATGRUPP, 1900-talets andra hälft, 13 dlr, Sven Engström & Gunnar Myrstrand, Skarabords Möbelindustri AB, bestående av 12 stolar, bord, två iläggsskivor ca 55 cm styck, sitthöjd ca 46, bordets höjd ca 72, 100x140 cm

Åldersrelaterat slitage, senare omlackerade

Möbler, Matsalsmöbler

Linnégatan 21, Norrköping

Budhistorik (2 bud)

6683297
6683296
700

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:
7 500

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 1084 kr.