Väggur

863231

VÄGGUR, sengustavianskt, omkring 1800, träskuren samt förgylld dekor med avtagbart krön, målad urtavla, ca 53 cm, nyckel medföljer

Senare kompletterat urverk, åldersrelaterat slitage med flertalet lagningar, delvis förlorad dekor

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta vid utlämningen

Klockor/Ur

Väggur

Budhistorik (25 bud)
6696687
1 800
6696691
1 800
6696687
1 700
6696668
1 600
6696586

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.