Arne Norell "Jupiter" fåtölj

862997

ARNE NORELL, "Jupiter", fåtölj, 1900-talets andra hälft, betsade ben, skinnklädsel, lösa dynor med knapphäftad klädsel, märkt med etikett, sitthöjd ca 41 cm.

Bruksslitage.

Möbler, Fåtöljer, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Arne Norell

Budhistorik (25 bud)
6734337
2 600
6734283
2 400
6734323
2 400
6734283
6734314

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.