Arne Norell "Jupiter" fåtölj

862996

ARNE NORELL, "Jupiter", fåtölj, 1900-talets andra hälft, betsade ben, skinnklädsel, lösa dynor med knapphäftad klädsel, märkt med etikett, sitthöjd ca 41 cm.

Bruksslitage.

Möbler, Fåtöljer, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Arne Norell

Budhistorik (25 bud)
6734743
2 800
6734257
2 600
6734740
2 600
6734257
2 400
6734734
2 400

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.