Pillivuyt Ljusstakar Porslin

862967

PILLIVUYT, ljusstakar, ett par, porslin, vitt glaserat gods, förgylld floral dekor, kolonnformade skaft, kvadratiskt bas, modell no. 644, signerade décor main Paris, höjd ca 13 cm

Fint bruksskick. En bas med stearinrester.

Keramik/Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Pillivuyt Ljusstakar Porslin

Budhistorik (3 bud)

6730033
6729558
6729401

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.