Anne Nilsson champagneglas Clown

862939

ANNE NILSSON, "Clown", 2 st snapsglas, 2 st champagnestrutar, Orrefors, 1900-talets andra hälft, polykromt bemålade, monogramsignerade, etikettmärkta, höjd ca 19-27 cm

Glas, Konstglas

Budhistorik (13 bud)
6691407
1 900
6689200
1 800
6691406
1 700
6689200
1 600
6686005

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.