Bokskåp Nyrenässans

862928

BOKSKÅP, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, fanérat i valnöt och valnötsrot, glasat dörrpar, invändigt med hyllplan, en låda nedtill, höjd ca 198, 108x43 cm, nyckel saknas

Bruksslitage, fanér och stötskador, ett hyllplan kompletterat, fötter, krön samt enstaka lister saknas

Ändringar/tillägg
Nyckel saknas

Möbler, Skåp, byråer

Rum 8

Bokskåp Nyrenässans

Budhistorik (7 bud)
6690677
1 300
6691691
1 300
6690677
6679671
6677228

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.