Kanon 1800-tal

862926

KANON, 1800-tal, gjutjärn, lavett på hjul, kanonrörets längd ca 48, totallängd ca 72 cm

Slitage, skador, rostangrepp, lagning

Vapen/Medaljer

Rum 17

Kanon 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
6689175
3 600
6687793
3 400
6688162
3 400
6687793
6686286
2 600

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.