Dosa silver och emalj

862915

DOSA, silver (900/1000) och emalj, tidigt 1900-tal, invändigt förgylld, blomsterdekor, längd ca 9 cm, bredd ca 4,5 cm, höjd ca 1 cm.

Bruksslitage.

Silver

Geijersgatan 14, Göteborg

Dosa silver och emalj

Budhistorik (10 bud)
6730202
3 600
6730124
3 400
6712044
3 200
6730123
6712044
2 800

Slutpris SEK:
3 600
378 EUR, 468 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.