Wäinö Aaltonen bronsrelief

862838

WÄINÖ AALTONEN (1894-1966) "mitt hjärtas sång" (1932-1934), signerad samt daterad 1932, bronsrelief, 78x78 cm

Litteratur: Wäinö Aaltonen museums publikationer, nr 10, 1994: nr 161

Konst, Skulpturer

Södra kajen 14, Helsingfors

Wäinö Aaltonen bronsrelief

Budhistorik (7 bud)
Bud EUR
6678424
6684199
2 100
6678424
6678422
1 050
6672106

Slutpris EUR:
22 965 SEK, 2 584 USD
Utropspris EUR:
2 500