Damdräkt 1880-tal

862832

DRÄKT, 4 delar, 1880-tal, för dam, kjol och långärmat liv, svart sidensatin, livet dekorerat med rader av stenkolspärlor, cape i svart sidensatin, chiffong och tyll, genombruten dekor, väska med metallbygel, dekorrerad med band fransar och tofsar, cape: längd mitt bak 100, livet: midjemått ca 97, axelbredd (söm till söm) 30, kjol: midjemått 90 cm

Chiffongen något skörad, i övrigt enstaka mindre skador

Vintage Fashion

Damdräkt 1880-tal

Budhistorik (11 bud)
6684764
6684154
1 900
6684147
1 800
6683411
1 700
6680316
1 600

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.