Skedar Queens Pattern

862785

MAT- KAFFESKEDAR, 11+3 st, silver, 1849-84, Queens Pattern / Engelsk snäck, längd 14,6-22,5 cm, vikt 535 g

PROVENIENS: Majoren och samlaren Carl Johansson, Härnösand
LITTERATUR: Svenska Hem i ord och bild, Juli 1924

Ingår i temaauktionen Selected antiques

Smärre slitage, ägarmonogram

Silver, Silverbestick, Tema

Skedar Queens Pattern

Budhistorik (4 bud)

6717056
2 400
6716802
6715995
6715139

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.