Porslin kina och Japan

862764

PORSLIN, 13 dlr, Kina samt Japan, 18/1900-tal, bestående av 3 mindre skålar, 1 mindre skål på fot, omkring 1800-talet, 2 krus, 2 vaser, 1 skedar, 2 skålar, omkring tidigt 1900-tal, polykromt bemålad dekor i emaljfärger, varierande mått

Åldersrelaterat slitage, mindre nagg förekommer

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Porslin kina och Japan

Budhistorik (5 bud)
6693085
6693083
550
6688158
500
6688157
6688135

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.