Golvvas Gouda

862759

GOLVVAS, "Virginia", glaserat stengods, polykrom dekor, undertill signerad samt märkt Gouda Holland, modellnummer 535, höjd ca 45 cm

Bruksslitage, nagg/reparation vid mynningen

Keramik/Porslin

Monter 9

Golvvas Gouda

Budhistorik (28 bud)
6694047
6693129
2 800
6687631
2 600
6677927
2 400
6685730

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.