Vas samt skål

862740

VAS, SKÅL, orrefors, omkinrg 1920/30-talet, vasen med etsad dekor av kvinnofigur, fot i svartfärgat glas, signerad Lindstrand 1484, B.G. A.R, skålen med monoramsignatur GW 109, höjd på vas ca 27, diameter 15, skålen ca 10, diameter 33

Bruksslitage

Glas, Konstglas

Monter 1

Vas samt skål

Budhistorik (14 bud)
6693706
900
6693697
850
6693690
6685884
750
6693689
750

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.