Lisa Larson figurin Amalia

862715

LISA LARSON, "Amalia" ur "ABC-flickor", Gustavsberg, stengods, delvis glaserad, formgivningsår 1958, signerad Gustavsberg Amalia LL, höjd ca 17 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin

Monter 8

Lisa Larson figurin Amalia

Budhistorik (10 bud)
6695144
2 800
6693953
2 600
6685229
2 400
6679272
6681705

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.