Hans Wigert oljemålning

862690

HANS WIGERT (1932-2015): "Kyrkogård", signerad och daterad Hans Wigert, datering ā tergo 1969, på ramen märkt Allhelgonadag, olja på duk, ca 62x66 cm

Vykort fasthäftat på baksida, troligen från konstnären, tryckskada på duken

Hans Wigert oljemålning

Budhistorik (10 bud)
6688016
4 400
6688015
4 200
6688014
6688013
3 800
6688012
3 600

Slutpris SEK:
4 400
462 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.