Fat samt bäggare silver

862683

FAT, BÄGARE, silver, fat/ coaster i silver och bakelit, efter Carl Milles "Vindarnas lek", GAB, Stockholm, 1947, diameter ca 12, bägare, silver (vikt ca 52 g), 1800-tal, höjd ca 7 cm

Bruksslitage, bäggare med gravyr

Silver

Monter 8

Fat samt bäggare silver

Budhistorik (6 bud)
6691869
500
6692168
500
6691869
450
6692160
6691869

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.