Tapio Wirkkala Tavastia glasservis

862657

TAPIO WIRKKALA, "Tavastia", glasservis, 61 dlr, Iittala, ca 1970-tal, bestående av: 3 ölglas, 10 champagneglas, 8 rödvinglas, 8 vitvin, 18 sherryglas, 14 snaps

Mindre nagg förekommer

Glas, Dricksglas

Budhistorik (1 bud)

6687218
2021-01-11 14:51:21
500

2021-01-11 kl 18:48
Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.