Bajonett

862651

BAJONETT, 1800-tal, namngravyr samt årtalet maj 1877 på själva bajonetten, parerfästet med stämplar, järn, mässing samt trä längd med balja ca 66

Bruks och åldersrelaterat slitage

Vapen/Medaljer

Bajonett

Budhistorik (12 bud)
6686280
950
6686612
900
6686280
850
6673467
6680228
750

Slutpris SEK:
950
100 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.