Skrivbord

862631

SKRIVBORD, 2 dlr, skrivbord med hurts, England, 1900-talets andra hälft, fanér i mahogny, mässingdetaljer, skrivbordets skiva med 3 lådor samt skinn, fristående hurtsar med 6 lådor totalt, hurts med utdragbar skiva och 4 lådor, bordets höjd ca 78, 122x62, hurtsens höjd ca 72, 48x31 cm, nyckel finns

Bruksslitage, repor, märken, nyckel saknas

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta vid utlämningen

Möbler, Övriga möbler

Rum 7

Skrivbord

Budhistorik (9 bud)
6692128
700
6686826
650
6692126
600
6686826
550
6683307
500

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.