Grethe Meyer servis

862619

GRETHE MEYER, "Blå kant", servis, 82 dlr, fajans, Royal Copenhagen samt Aluminia, bestående av: 10 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 8+8 assietter, 10 smörfat, 5+4+4 mindre skålar, 1 tekopp med fat, 4 äggkoppar, 1 gräddkanna, 1 såsskål, 2 salt/pepparströare, 5 uppläggningsfat, 4 uppläggningsskålar, 1 tillbringare, 1 karott, 3 koppar, 2 mindre fat, 2 mindre skålar

Slitage, mindre nagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Grethe Meyer servis

Budhistorik (12 bud)
6687888
3 800
6687877
3 600
6687886
3 600
6687877
3 400
6687869
3 200

Slutpris SEK:
3 800
364 EUR, 428 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.