Fåtöljer nyrokoko

862553

FÅTÖLJER, 4 st, sk emmafåtöljer, 1800-talets slut, nyrokoko, valnöt, skulpterad dekor, klädsel i plysch, djuphäftad rygg, pärlspikade, med hjultrissor, sitthöjd ca 39 cm

En hjultrissa saknas, en lös hjultrissa medföljer, ytskador, enstaka dekorbortfall

Möbler, Fåtöljer

Rum 20

Fåtöljer nyrokoko

Budhistorik (11 bud)
6686779
6689994
6686779
1 900
6689091
1 800
6686779
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.