Hängskåp allmoge 1700-tal

862536

HÄNGSKÅP, för hörn, allmoge, daterad 1783 samt monogramsignerad B.B.S (?), bemålad samt dekor av blommor, invändigt med hyllplan, upphängningsanordning i järnsmide, höjd ca 87, 67x46 cm

Nyckel medföljer

Åldersrelaterat slitage

Möbler, Skåp, byråer, Allmoge

Rum 4

Hängskåp allmoge 1700-tal

Budhistorik (27 bud)
6693225
3 400
6693232
3 200
6693225
6693217
2 800
6693168
2 600

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.