Lyrbord ett par Karl-Johan 1800-talets mitt

862486

LYRBORD, ett par, Karl-Johan, 1800-talets mitt, björkfanerat, oval skiva, svärtat lyrformad pelare, fyrpassockel med svängda fötter, längd ca 60 cm, bredd ca 39 cm, höjd ca 78 cm

Enligt uppgift inköpta på Bohman & Lensparre, Malmö

Åldersrelaterat slitage. Topp med flertalet sprickor. Fanerbortfall.

Möbler, Soffbord, sidobord

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (14 bud)
6728142
4 200
6722056
6728130
6722056
3 400
6721066
3 200

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.